Výroba foukané izolace

Notoricky známá myšlenka o třídění odpadu a kladném počínání o tom, jak se chovat ekologicky je věc jedna. Každý z nás dělá rád věci, které mají smysl. Ale víte, k jakému účelu se právě tento Váš skvělý přírodu šetřící počin dál využije?

1Organizujeme sběry papíru. Školy odměňujeme a vystavujeme jim certifikáty.

Základní surovinou pro výrobu Climatizeru Plus je novinový papír, ten je v základu velkým zdrojem celulózového vlákna. Využijeme veškerou dovezenou surovinu. Nic nezůstává nazmar. Další surovina se využije na produkty firmy CIUR jako jsou granule pro asfaltové směsi, substráty pro zemědělské plodiny a klíčky, stelivo pro domácí mazlíčky a řada jiných produktů od firmy CIUR.

Sběr papíru ve školách
Uzavíratelné kontejnery po domluvě přistavíme

2Zavážíme surovinu na naši třídící linku

Sběrné vozy dopraví surovinu přímo k nám na třídící linku. Tady nastupuje nejen technika, ale náročná práce v místě třídění. Třídění se stále kontroluje a provádí vizuálně.

Příprava surovin před tříděním
Třídící linka

3Balení a štítkování vytříděné suroviny

3. Projde-li surovina třídící linkou je opatřena štítkem, který definuje její další využití. Každé vytříděné balení je tedy jasně identifikovatelné a surovina je označena datem, unikátními kódy, složením a jinými důležitými údaji pro výrobní proces.

Vytříděnou surovinu lisujeme do balíků
Druh suroviny opatříme štítkem

4Rozvlákňování suroviny a výroba produktu

4. Proces pokračuje ve výrobní hale, kam jsou balení s vytříděnou surovinou převáženy. Zde dochází k rozvlákňování suroviny a výrobě vlastního produktu. V případě výrobní linky zdravé foukané izolace jsou do materiálu přidávány různé přísady a příměsi, které se musí do produktů přidávat pro zvýšení odolnosti proti ohni, zvýšení odolnosti proti hlodavcům apod.

Výrobní hala
…zde vzniká výsledný produkt

5Balení produktu

5. Pokud surovina projde výrobním procesem, musí se samozřejmě zabalit do finální podoby. Součástí výrobní linky je balicí stroj, který naplní balíky daným množství zdravé foukané izolace. Výhodou takto zpracovaného materiálu je jeho komprimace. Tzn. že se surovina dostane na stavbu ve stavu tak, aby zbytečně nezabírala přepravní prostor a nezatěžovala tak zbytečně dopravu a tím i životní prostředí.

Balení Climatizeru Plus
…můžete skladovat na dešti až 6 měsíců

6Značení produktů unikátními kódy

Zabalené a paletované balíky s Climatizerem Plus dostanou opět unikátní kód výroby, který označuje především datum a čas vyrobeného materiálu. Tím je výrobek od její suroviny jasně identifikovatelný. Z výrobní haly se celá paletovaná balení dostávají na sklad, kde tráví minimum času. Ve většině případů jsou ještě „horké“ expedovány do světa k další aplikaci. Už nyní se na Vás těší, že zateplí právě Váš dům.

Vzorky každého výrobku pečlivě evidujeme
Přírodní a zdravá izolace je na světě

…a na závěr reportáž z výroby