Zateplení fasády a stěny

Kvalitně zateplené stavba dává majiteli domu jistotu minimální energetické nezávislosti.

Energetická nezávislost je nový pojem, který je protipólem energetické náročnosti. Energeticky náročné budovy spotřebovávají logicky hodně energie, pohledem finančním, jsou žrouti našich peněz, které protopíme v zimě a prochladíme v létě. Ano, velkým otazníkem je v posledních letech otázka globálního oteplování a stále se zvyšujících teplot přes léto.

Přehřívání a následné chlazení prostor je mnohem energeticky náročnější než vytápění. Jak si pomoci. Materiály s vysokou měrnou tepelnou kapacitou. Tím je foukaná izolace na bázi celulózy.

Stěna nebo předsazená fasáda novostavby i stávajících domů

Jak zateplit stěnu nebo předsazenou fasádu domu? Nutná je prohlídka či návrh technika. Ten s Vámi rozhodne, kde a jakým způsobem se bude v místě stavby zateplovat.

Předsazená fasáda

Fasáda bude zateplována vždy z vnější strany. Aplikaci lze provádět postupnou aplikací fasádních dílů od spodního obkladu až po nejvyšší část stěny. Nemusíte se bát tepelných mostů. Profesionální aplikační firma disponuje injektážními jehlami pro zateplení špatně dostupných míst.

Stěny

Při zateplování stěn existují dva přístupy pro zateplení a to vnější, šetrnější zateplení k nám majitelům objektu a vnitřní zateplení, které se může provádět bez ohledu na počasí venku. Oba způsoby zaizolování se provádí do předpřipravených otvorů, speciálními koncovkami. Tyto koncovky zajistí maximální zateplení v každém detailu, v každičkém místě. Jde o rychlou a bezodpadovou aplikaci.

Stěna dřevostavby

Otvor plnění dutiny foukanou izolací
Zadělaný otvor po aplikaci

Stěna dřevostavby, stávající nebo novostavby se děje stejným způsobem jako je uvedeno v předchozím popisu. Stěna dřevostavby se ovšem může plnit i ve výrobě takové montované dřevostavby. CIUR je dodavatelem plnicí strojní desky EASYFLOC. Strojní plnění přímo ve výrobně se počítá na sekundy.

EASYFLOC – plnění panelů strojově
EASYFLOC – plnění panelů strojově
Co by vás mohlo o zdravé foukané izolaci Climatizer Plus ještě zajímat?