Zateplení podlahy a stropu

Podlaha a strop

Pokud strop je v domě zároveň i podlahou, znamená to, že v domě odděluje dvě místnosti. Tyto dvě místnosti mohou mít i rozdílné režimy vytápění nebo mohou sloužit k jiným účelům a vyžadujeme po nich velmi žádaný akustický komfort. Co to znamená? I když jsou místnosti nad sebou vytápěné, či mírně rozlišně temperovány nevyžadují mezi sebou velkých nároků na zateplení. Proč je tedy i tady Climatizer Plus nepostradatelný? Z hlediska hluku.

Neprůzvučnost podlahy

Pokud aplikujeme Climatizer Plus do konstrukce trámového stropu nebo do dutiny podlahy, zvýšíme tím jejich neprůzvučnost. Odborně řečeno zhmotníme je, zvýšíme objemovou hmotnost. Ta nedovoluje hluku hmotnou prostoupit. I když je nám příjemné teplo, dokáže nám život znepříjemnit protivný hluk. Climatizer Plus aplikovaný do stropní ne také podlahové konstrukce zvuk pohltí a utlumí.

dodatečné zateplení stropu
Co by vás mohlo o zdravé foukané izolaci Climatizer Plus ještě zajímat?


Podlaha na terénu

Zateplení podlahy provedeme způsobem tzv. objemového plnění dutin. Není znám jiný lepší způsob izolace trámových podlah, než je systém vyfoukání těchto částí zdravou foukanou izolací Climatizer Plus. Ta vyplní každou skulinu, každý detail dutiny. Plnění se provádí do předem připravených otvorů. Zkušená aplikační firma zná nejlépe způsob kolik a kde jakých otvorů má být. Práce je pak čistá a rychlá, bez odřezků a zbytků.