Zateplení panelového domu

Foukaná tepelná izolace se již několik desítek let používá po celém světě k zateplení panelových domů, obytných domů, komerčních budov i průmyslových objektů. Díky technologii foukání je konstrukce skutečně izolována – je zaručena dokonalá izolace beze spár i v nepřístupných místech, nevznikají žádné odřezky a odpad. Při rekonstrukcích ve většině případů není nutná složitá demontáž konstrukce. Během aplikace materiálu není nijak narušen chod domácnosti či organizace. Tato izolace bývá nazývána také jako dutinová.

Tento druh izolace můžeme použít pro zateplení střechy, půdy, podlahy i stěny. Nejčastěji se foukaná izolace Climatizer Plus využívá pro izolaci půdy a střechy. Pokud je půda nepochozí, je možné ji zde uložit tzv. volně. Když je prostor půdy využíván, je možné materiál aplikovat objemovým plněním do roštového systému pochozí podlahy.

Objednejte návštěvu našeho odborníka

Nabízíme poradenství zdarma. Objednejte si návštěvu našeho odborníka na bytové a panelové domy, zdarma vám poradí nejvhodnější variantu. Vše samozřejmě nezávazně.

Nebezpečí kondenzace vody ve dvouplášťové střeše obytného domu

Působení kapalné vody při její kondenzaci v dvouplášťové střeše bytových domů může být v dlouhodobém horizontu problém vedoucí až k nutnosti rozsáhlé rekonstrukce.

Dá se mu předejít, pokud je střecha dostatečně a správně odvětrávaná a také izolace si umí s vlhkostí poradit.

V odvětrávané mezeře pod střechou může izolace průběžně vysychat. Rychlost vysychání vody z izolantu je, ale velmi rozdílná podle druhu materiálu. Pokud je izolace dlouhodobě vlhká či mokrá, dává šanci růstu plísní, vyšší vlhkosti v prostoru střechy, a tím i nebezpečí napadení dřevěného krovu a stropu dřevokaznými houbami a škůdci.

Přírodní foukaná izolace Climatizer Plus vlhkost na principu pijáku rozprostře v ploše a průvanem je postupně odvětrána.

Zateplení panelového domu v ulici Nepomucká – zateplení dvouplášťové střechy

Vybrané reference

Již máme za sebou stovky zateplených panelových domů, zde uvádíme několik z nich. Více naleznete v našich referencích.

« zpět do alba

Bytový dům – Poděbradská