Skelná/minerální vata Pěnový polystyren
Tepelná vodivost [W/m.K] 0.035-0.039 0.037-0.042 0.036-0.045
Objemová hmotnost [kg/m3] 30-90 (podle tloušťky a typu konstrukce) 15-35 skelná, 30-100 kamenná 14-18
Měrná tepelná kapacita [J/Kg.K] 1907 920-1100 1270
Proniknutí tepla pláštěm střechy do interiéru (25 cm izolace) [hod] 6.7 1.4-2.5 2.1


Foukaná celulózová izolace je svými technickými parametry vhodná pro novostavby i rekonstrukce.

Podle čeho volit izolaci pro rekonstruované stavby?

Podle konkrétní konstrukce, kam bude izolant umístěn a jaké vlastnosti má splňovat (akumulace tepla, vlhkost, požární odolnost, nároky na zdraví atd.). U rekonstrukcí starších domů, kde jsou rozdíly mezi vytápěnou a nevytápěnou částí (např. půda, sklep), bývá ve stěně nebo stropu již nějaká nedostatečná izolace (např. škvára, směsi materiálů, stará desková izolace). Ideální oprava nebo doplnění izolantu je foukanou celulózovou izolací. Do menšího vyříznutého otvoru se hadicí dofouká až do vzdálenosti 4 metrů přírodní izolace, která si dokáže dokonale poradit s vlhkostí, se všemi škvírami a dutinami a odbourá tepelné mosty. Výrazně se zlepší tepelná pohoda v místnostech. Bez stavebních úprav, rozebrání konstrukce a rychle se dá ideálně zateplit trámový strop, předstěna, podkroví, šikmá střecha, půda.

Co je klíčové pro novostavby?

V novostavbách je dobré myslet na to, aby izolace byla zdravá, uměla pracovat s vlhkostí a dům se v létě nepřehříval a v zimě udržel dlouho teplo. U jednotlivých izolantů se může schopnost udržet teplo velice lišit (např. přírodní celulózová izolace Climatizer Plus zadrží teplo cca 7 hodin, měkká PUR pěna jen cca 20 minut).

Jaký má vliv druh použité izolace na dřevostavby?

Izolace se do panelu dřevostavby buď vkládá (nařezané kusy desek) nebo fouká (hadicí se izolační hmota zafouká do konstrukce). V této fázi mohou vznikat první rozdíly v dokonalosti vykrytí prostoru, použití správné objemové hmotnosti a eliminaci tepelných mostů. Podle toho, jestli je izolant přírodní nebo nikoliv, umí také přirozeně regulovat vlhkost (př. celulózová izolace Climatizer Plus). Ve skladbách dřevostaveb je ideální, pokud izolant umí vlhkost pojmout do své buněčné struktury, pokud je jí příliš a vysychá, pokud jsou k tomu podmínky. Pro vypuštění vlhkosti zpět do interiéru je nutné mít ve skladbě stěny parobrzdnou membránu, která tento princip umožní (př. pro clima Intello). Parametrem je také hodnota měrné tepelné kapacity. Pokud je dostatečná (izolant je „těžký“), dokáže zajistit akumulaci tepla. Hodnota „fázového posunu“ definuje, jak dlouho dokáže stěna zadržet teplo a interiér se v létě nepřehřívá, v zimě rychle nevychladne. Druh izolace má tedy jednoznačně významný dopad na vlastnosti dřevostavby.

Základní technické parametry izolace Climatizer Plus:

 • nízká tepelná vodivost λD = 0,038 W/m.K
 • vysoká hodnota měrného tepla Cd = 1907 – 2142 J/kg.K
 • nízký difuzní odpor umožňující realizaci konstrukce s difuzně otevřenou skladbou
 • unikátní schopnost vyrovnávání a rychlého transportu vlhkosti (dobrý předpoklad dlouhé životnosti)
 • dobrá přilnavost ke všem detailů
 • dokonalé vyplnění všech detailů stavby
 • provedení bez rizika tepelných mostů a spárového proudění vzduchu
 • univerzální použití do střech, stěn a stropů
 • libovolné aplikační tloušťky od 1 do 100 cm
 • návratnost nákladů na zateplení od 3,5 roku
 • úspora až 60% energií ročně
obrázek

Foukaná izolace – cena není jedinou výhodou!

Co je to foukaná izolace? Foukaná izolace je klasická stavební izolace, která je do stavby aplikována speciálním způsobem (foukáním) s pomocí stroje.

Zobrazit více
obrázek

Chládek v létě

Nechcete mít v parných letních měsícíh v domě nebo v podkroví horko? Šetřete další náklady za elektřinu a nepořizujte si klimatizaci! Zateplete! Nic jiného tak dobře, než materiál Climatizer Plus, vám dlouhodobě k příjemnému chládku v domě nepomůže.

Zobrazit více
kalkulačka Cenová kalkulačka šipka facebook youtube